ROZPOCZYNAMY ZAPISY DO FOTO-SZKOŁY NA ROK 2021/22

Zajęcia w foto-szkole prowadzone są w formie zajęć pozalekcyjnych. Spotykamy się raz w tygodniu na dwie godziny lekcyjne, zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych. Po zebraniu grupy max. 5-osobowej ustalany jest wspólnie dzień spotkania oraz optymalna godziny rozpoczęcia zajęć. 

Rok szkolny w Szkole Fotografii trwa 10 miesięcy i w tym czasie spotykamy się 30 razy oraz na dodatkowo organizowanych plenerach, warsztatach, wystawach oraz obozach.  Obecnie trwa nabór na zajęcia od Września 2021 do Czerwca 2022.W PROGRAMIE:
FOTOGRAFIA – zaczynamy od podstaw, od budowy aparatu jego funkcji oraz informacji o sprzęcie dodatkowym, będziemy uczyć się podstawowych ustawień oraz możliwości, jakie dają podczas wykonywania „świadomych” zdjęć. Działamy przede wszystkim na ustawieniach manualnych, czyli sami musimy zadbać o wszystkie parametry ustawienia aparatu potrzebne do wykonania poprawnego obrazu fotograficznego. 
Fotografia analogowa – czyli „fotograficzny powrót do przeszłości”. Zaczynamy od historii fotografii, wykonujemy zdjęcia aparatami analogowymi „na film”, by następnie własnoręcznie filmy wywołać oraz wykonać odbitki w ciemni fotograficznej – niezapomniane przeżycia J
Fotografia studyjna – praca w studiu przy użyciu profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, przygotowanie swojej pierwszej sesji tematycznej z modelką, a następnie przygotowanie wykonanych prac na wystawę.
RYSUNEK – zajęcia z podstaw rysunku potrzebne są aby nauczyć się zasad kompozycji, proporcji oraz „złotego podziału” co pozwala tworzyć przemyślane i ciekawe kadry fotograficzne.
GRAFIKA – czyli „cyfrowa ciemnia”. Poznamy możliwości formatu RAW oraz wszystkie informacje związane z „cyfrowym” zdjęciem, jak również uczymy się obsługi programów graficznych pozwalających nam wydobyć ze zdjęcia to, co najpiękniejsze. 

„Zostań Mistrzem Obiektywu”

You may also like

Back to Top