Plecy

Foto-Szkoła

zostaniesz mistrzem obiektywu

Zajęcia w foto-szkole prowadzone są w formie zajęć pozalekcyjnych. Spotykamy się raz w tygodniu na dwie godziny lekcyjne, zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych. Po zebraniu grupy max. 5-osobowej ustalany jest wspólnie dzień spotkania oraz optymalna godziny rozpoczęcia zajęć. 

Rok szkolny w Szkole Fotografii trwa 10 miesięcy i w tym czasie spotykamy się 30 razy oraz na dodatkowo organizowanych plenerach, warsztatach, wystawach oraz obozach.  Obecnie trwa nabór na zajęcia od Września 2023 do Czerwca 2024.

Miesięczna opłata wynosi 180.00 zł

W PROGRAMIE:

FOTOGRAFIA – zaczynamy od podstaw, od budowy aparatu jego funkcji oraz informacji o sprzęcie dodatkowym, będziemy uczyć się podstawowych ustawień oraz możliwości, jakie dają podczas wykonywania „świadomych” zdjęć. Działamy przede wszystkim na ustawieniach manualnych, czyli sami musimy zadbać o wszystkie parametry ustawienia aparatu potrzebne do wykonania poprawnego obrazu fotograficznego. 

FOTOGRAFIA ANALOGOWA – czyli „fotograficzny powrót do przeszłości”. Zaczynamy od historii fotografii, wykonujemy zdjęcia aparatami analogowymi „na film”, by następnie własnoręcznie filmy wywołać oraz wykonać odbitki w ciemni fotograficznej 

FOTOGRAFIA STUDYJNA – praca w studiu przy użyciu profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, przygotowanie swojej pierwszej sesji tematycznej z modelką, a następnie przygotowanie wykonanych prac na wystawę.

RYSUNEK – zajęcia z podstaw rysunku potrzebne są, aby nauczyć się zasad kompozycji, proporcji oraz „złotego podziału” co pozwala tworzyć przemyślane i ciekawe kadry fotograficzne.

GRAFIKA – czyli „cyfrowa ciemnia”. Poznamy możliwości formatu RAW oraz wszystkie informacje związane z „cyfrowym” zdjęciem, jak również uczymy się obsługi programów graficznych pozwalających nam wydobyć ze zdjęcia to, co najpiękniejsze. 

 

Zostań Mistrzem Obiektywu”