Plecy

Roczny kurs fotografii dla dzieci – DGF (Dziecięca Grupa Fotograficzna)

Projekt Bez Nazwy 3

This event has expired

Zajęcia w foto-szkole prowadzone są w formie zajęć pozalekcyjnych. Spotykamy się raz w tygodniu na dwie godziny lekcyjne, zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych. Po zebraniu grupy min. 4-osobowej ustalany jest wspólnie dzień spotkania oraz optymalna godziny rozpoczęcia zajęć.
Wtorek 15:00 – 16:30 *lub
Czwartek 15:00 – 16:30 *
* możliwe że godziny ulegną zmianie tak aby dopasować do podziału lekcji, dni pozostają bez zmian
Rok szkolny w Szkole Fotografii trwa 10 miesięcy i w tym czasie spotykamy się 30 razy oraz na dodatkowo organizowanych plenerach, warsztatach, wystawach oraz obozach. Obecnie trwa nabór na zajęcia od Września 2023 do Czerwca 2024.
DGF – Dziecięca Grupa Fotograficzna – grupa wiekowa szkoła podstawowa.
W PROGRAMIE:
FOTOGRAFIA – zaczynamy od podstaw, będziemy uczyć się podstawowych ustawień oraz możliwości, jakie dają podczas wykonywania zdjęć. Działamy ustawieniach manualnych ale również pół automatycznych – można również korzystać z aparatu w telefonie.
FOTOGRAFIA ANALOGOWA – czyli „fotograficzny powrót do przeszłości”. Zaczynamy od historii fotografii, wykonujemy zdjęcia aparatami analogowymi „na film”, by następnie własnoręcznie filmy wywołać oraz wykonać odbitki w ciemni fotograficznej
FOTOGRAFIA W STUIO – tworzenie kompozycji oraz fotografowanie porterów oraz przedmiotów, zabawy światłocieniem.
RYSUNEK – zajęcia z podstaw rysunku potrzebne są, aby nauczyć się zasad kompozycji, proporcji oraz „złotego podziału” co pozwala tworzyć przemyślane i ciekawe kadry fotograficzne.
GRAFIKA – czyli „cyfrowa ciemnia”. Poznamy możliwości formatu RAW oraz wszystkie informacje związane z „cyfrowym” zdjęciem, jak również uczymy się obsługi programów graficznych pozwalających nam wydobyć ze zdjęcia to, co najpiękniejsze.
„Zostań Mistrzem Obiektywu”
Zapisy:
tel. 534 145 534
szkola.fotografii.kb@gmail.com

Czas rozpoczęcia

17:00

25 września 2023

Czas zakończenia

20:00

25 września 2023

Uczestnicy wydarzenia