Plecy

KURS FOTOGRAFII OD PODSTAW

ABC FOTOGRAFII CYFROWEJ

Jak w pełni wykorzystać możliwości aparatu, aby fotografia dawała Ci satysfakcję, a zdjęcia były powodem do dumy?

Czy Fotografia to Twoje hobby? Pasja? Sposób na miłe spędzenie czasu? A może z fotografią, związane są Twoje plany zawodowe? Niezależnie od tego, na które pytanie odpowiesz twierdząco, wiem, że Ty podobnie jak ja lubisz fotografować. Podobnie jak ja masz aparat fotograficzny i czerpiesz przyjemność z łapania ulotnych chwil i zapisywania ich na filmie lub karcie pamięci.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs fotografii od podstaw jest dla wszystkich miłośników fotografii zarówno dla tych którzy dopiero planują zakup aparatu – na kursie doradzimy co kupić, dla tych którzy kupili już aparat, ale potrzebują pomocy w obsłudze i zastosowaniu zasad poprawnej fotografii, ale również dla tych którzy już jakiś czas fotografują jednak tryb automatyczny lub P już nie wystarcza i potrzebują uporządkować i poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Czy to na pewno kurs dla ciebie?

Tak, jeśli podstawowe zagadnienia jak czas naświetlania, wartość przysłony, ISO są dla Ciebie jeszcze nie do końca lub w ogóle nie rozszyfrowane, a jeśli obsługujesz już płynnie aparat w trybie M to może pomyśl o kursie zaawansowanym 🙂

Czy muszę już coś umieć?

Nic nie musisz! Musisz przyjść do Szkoły Fotografii a my zajmiemy się resztą. Jest to kurs dla osób zaczynających przygodę z fotografią od podstaw, nie są wymagane żadne umiejętności z zakresu znajomości sprzętu fotograficznego, czy zasad fotografii, wszystkiego nauczysz się na kursie.

Jaki aparat mam używać podczas kursu?

Bardzo ważne jest, aby posiadać aparat, który może pracować w trybie M, ale możesz też nie mieć aparatu wcale – na zajęciach możesz korzystać ze szkolnej lustrzanki lub bezlusterkowca. Marka aparatu nie ma znaczenia po ponad 10 latach prowadzenia kursów potrafię rozszyfrować większość z nich.

Jak wyglądają zajęcia?

Jest to kurs fotografii, więc jest teoria i praktyka.

Kurs weekendowy – spotykamy się w soboty i niedziele od 10:00 -16:00

Kurs wieczorowy składa się z 4 spotkań po 3 h: 3 spotkania w tygodniu 17:00 do 20:00 

Gdzie odbywają się zajęcia

W siedzibie Szkoły Fotografii w Starym Sączu.

Ile osób jest w grupie?

Maksymalnie mogę zapisać do grupy 10 osób. Minimum to 4 osoby.

 

Czego nauczysz się na kursie?

  • dowiesz się jak najlepiej wykorzystać swój aparat i jak go obsługiwać
  • poznasz mechanizm działania przysłony, migawki oraz matrycy
  • nauczysz się jak poprawnie używać zasad fotografii oraz ekspozycji
  • nauczysz się jak dobierać temat zdjęcia, aby zainteresować nim odbiorcę
  • dowiesz się jak komponować obraz, aby najsilniej oddziaływał na oglądającego
  • poznasz rodzaje światła i nauczysz się dostrzegać jego walory, aby fotografować o najlepszej porze dnia
  • nauczysz się zaawansowanych funkcji w swoim aparacie
  • poznasz różne tryby pomiaru światła

 Nauczysz się odróżniać dobre zdjęcia od złych przez co liczba tych drugich radykalnie się zmniejszy

Oczywiście to tylko fragment tej wiedzy, którą uzyskasz podczas zajęć. Oprócz wiadomości, które uzyskasz ode mnie, nie mniej istotne jest to, że spotkasz ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wiem, że uczestnicy moich kursów często umawiają się na wspólne fotografowanie i dalej rozwijają swoją pasję.

Ile to kosztuje i jak się zapisać?

Cena kursu to 720 zł,Cena zawiera 12 h kursu, materiały szkoleniowe, kawę herbatę, ciasteczka oraz mnóstwo dobrej energii.

Zapisy na kursy należy wysłać pod adres: szkola.fotografii.kb@gmail.com a następnie wpłacić zaliczkę.

Telefon kontaktowy: 534 145 534

Możesz Nas znaleźć w bazie usług rozwojowych i opłacić kurs bonami !!!

fotografia_od_podstaw